• head1.jpg
  • head2.jpg

POBIEROWO – jedno z najpopularniejszych kąpielisk morskich na zachodnim wybrzeżu Bałtyku, położone wśród brzozowo-sosnowych lasów jest największą miejscowością Gminy Rewal zarówno pod względem ilości stałych mieszkańców, jak i zajmowanej powierzchni.

 

Pobierowo od 2005 r. corocznie otrzymuje certyfikat prestiżowego międzynarodowego programu FEE Błękitna Flaga. O niezwykłej popularności tej miejscowości decyduje nie tylko atrakcyjne położenie naturalne Pobierowa i rozległa, piaszczysta plaża, ale przede wszystkim niezwykła atmosfera panująca tu przez cały sezon letni. Sercem Pobierowa jest ulica Grunwaldzka o długości 4 kilometrów, która biegnie równolegle do morza i stanowi oś miejscowości. Po obu stronach tej ulicy usytuowane są ogródki piwne, kawiarenki, bary, restauracje i dyskoteki, czynne do białego rana.

 

Miejscowość ta posiada wspaniałe warunki do uprawiania sportów wodnych, a w szczególności windsurfingu. Jedną z atrakcji Pobierowa jest \"Akademia Słońca - Strefa Aktywnego Wypoczynku \", która otrzymała certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej dla Najlepszego Produktu Turystycznego. Liczne quizy i konkursy z nagrodami dla całych rodzin, piłka nożna, siatkówka plażowa, festiwal skoków oraz inne gry i zabawy organizowane są bezpłatnie, przez cały tydzień.

 

W Pobierowie znajdują się również:

  • basen
  • kompleks sportowo-rekreacyjny przy ul. Moniuszki, który posiada korty tenisowe, boisko ze sztuczną trawą, bieżnię lekkoatletyczną, Skatepark, wypożyczalnię rowerów.